Svarbi informacija dėl koronaviruso

 • Paskelbta: 2021-12-17
 • Kategorija: Svarbu!

Informuojame, kad dėl didelio sergamumo Covid – 19 liga 6c klasėje Vilniaus Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos direktorės D.Paunksnės 2021 m. gruodžio 17 d. įsakymu  Nr. V – 138 6c klasės mokinių bendruomenėje skelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas (IPRR). Nuo 2021m. gruodžio 20 d. iki gruodžio 23 d. 6c klasėje ugdymas bus organizuojamas nuotoliniu būdu Google Classroom mokymosi aplinkoje pagal nuotolinio mokymo(si) tvarkaraštį. Pamokos mokiniams prasidės kaip įprastai, t.y. 9.00 val. Bus laikomasi pamokų - pertraukų laiko, kuriuo dirbama mokykloje kontaktiniu būdu.

Daugiau apie IPRR:

IPRR skelbimo tikslas – suvaldyti COVID-19 ligos atvejų, taip pat gripo ir kitų ŪVKTI plitimą ugdymo įstaigoje ar jos dalyje, nutraukiant kontaktinį ugdymą ir mažinant užsikrėtimo tikimybę vaikams ir ugdymo įstaigos darbuotojams. Jei situacija ugdymo įstaigoje ar jos dalyje atitinka nustatytus kriterijus, IPRR gali skelbti ugdymo įstaigos vadovas. 
IPRR gali būti skelbiamas ne trumpesniam kaip 7 dienų ir ne ilgesniam kaip 14 dienų laikotarpiui. Ugdymo įstaigoje paskelbus IPRR, tėvai, įtėviai, budintys globotojai ar seneliai gali gauti nedarbingumo pažymėjimą vaiko iki 8 metų amžiaus, bet ne ilgiau kaip iki jo ugdymo pagal pradinio ugdymo programą pradžios, ar pagal pradinio ugdymo programą ugdomo vaiko, ar pagal bendrojo arba specialiojo ugdymo programą besimokančio neįgalaus asmens priežiūrai.
Kriterijai, kuriems esant ugdymo įstaigos gali skelbti IPRR:
1. Ugdymo įstaigos ar atskiro srauto lygmeniu, kai:

 • daugiau kaip 20 proc. mokinių ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute:
 • nustatomas teigiamas savikontrolės greitojo antigeno testo dėl COVID-19 ligos rezultatas 
 • arba patvirtinama COVID-19 liga, gripas ar ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (ŪVKTI)
 • arba pasireiškė ŪVKTI požymiai, pavyzdžiui, karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., 
 • tokie atvejai nustatomi ne mažiau kaip dviejuose trečdaliuose klasių ar grupių ugdymo įstaigoje arba atskirame sraute.

2. Klasės (grupės) lygmeniu: 

 • kai klasėje ar grupėje mokiniai yra testuojami savikontrolės greitaisiais antigeno testais jų neizoliuojant po turėto sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga, ir nuo pirmo COVID-19 ligos atvejo nustatymo 10 dienų laikotarpiu PGR metodu koronaviruso infekcija patvirtinama 5 ir daugiau mokinių klasėje ar grupėje ir atvejų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su ugdymo įstaiga;
 • kai bent trečdaliui klasės ar grupės mokinių nustatomas teigiamas savikontrolės greitojo antigeno testo dėl COVID-19 ligos rezultatas arba patvirtinama koronaviruso infekcija, gripas ar ŪVKTI, įskaitant mokinius, kuriems pasireiškė ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, pavyzdžiui, karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.
   

 

Autorius:
Sigita Kazlienė

Nepamirškite padėkoti autoriui